مقایسه امکانات و قیمت انواع ردیاب

مهمترین معیار برای خرید یک ردیاب کیفیت و کارایی آن است اما در ایران بیش از هر چیزی به قیمت آن توجه می شود . خریدار باید تعادلی بین قیمت و کیفیت محصول در نظر بگیرد تا هم دچار ضرر مالی نشود و هم امکانات و ویژگی هایی که مدنظرش است را بدست بیاورد . از اینرو لازم است نیاز ها و امکاناتی را که احتیاج داریم را بسنجیم و سپس اقدام به خرید محصول نماییم.

 

ردیاب ها چه امکاناتی را در اختیار ما قرار می دهند

ردیاب ها با استفاده از ماهواره جی پی اس موقعیت را دریافت و به وسیله سیمکارتی که از قبل داخل ردیاب تعبیه شده ، آن را برای ما ارسال می کنند.

 جهت مطالعه بیشتر :

ردیاب چیست و چگونه کار می کند ؟

 

اما ردیاب ها باید دارای چه ویژگی ها و خوصوصیاتی باشند تا در بازار بزرگ این محصول بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشیم . برای این منظور ویژگی های زیر بررسی شده اند :

1- پشتیبانی نرم افزاری:

مهمترین نکته ای که در رابطه با خرید ردیاب باید مد نظر قرار داد این است که ردیاب باید دارای اپلیکیشن موبایل و یا سایت ردیابی مناسب جهت ردیابی و کنترل باشد. همچنین باید به این نکته نیز توجه داشت که برنامه و سایت به صورت پیشرفته طراحی شده و از امکانات و امنیت کافی برخوردار باشد.

شاید یک ردیاب بسیار مناسب از لحاظ سخت افزاری را خریداری کنیم اما به دلیل اینکه دارای پشتیبانی نرم افزاری مناسب ( سایت و اپلیکیشن ) نباشد ،  نتوانیم به درستی از ردیاب استفاده کنیم و عملا ردیاب برای ما بلا استفاده باشد.

این  امر ما را به این نتیجه می رساند که هزینه ای که برای خرید سخت افزار ردیاب می دهیم شاید تنها 1 درصد از هزینه ای باشد که برای خرید سیستم ردیابی می پردازیم و این اهمیت وجود یک سیستم نرم افزاری پیشرفته و ایمن را نشان می دهد.

اپلیکیشن ردیاب نقشه

 

2- دقت ردیاب :

 از نکات مهم دیگری که باید در خرید یک ردیاب به آن توجه داشته باشیم دقت ردیابی و میزان خطای آن است . اگر موقعیتی که ردیاب برای ما ارسال می کند دارای خطای زیادی باشد در بسیاری از مواقع نه تنها کمکی به ما نمی کند بلکه باعث سردرگمی و نگرانی های زیادی می شود . پس باید در خرید ردیاب به این نکته توجه داشته باشیم که حتما ردیاب خریداری شده دارای دقت ردیابی زیادی باشد.

 

دقت ردیاب خطای ردیاب

 

 3- باتری :

بسیار حائز اهمیت است که ردیاب ها به ویژه ردیاب های مورد استفاده در خودروها به دلیل امکان قطع باتری و یا دزدیده شدن آن ، دارای باتری پشتیبان داخلی باشند تا در مواقع اضطراری بتوانند بدون توقف عمل ردیابی را ادامه دهند.

در این مورد باید علاوه بر اینکه از وجود باتری پشتیبان ردیاب مطمئن شویم باید ظرفیت باتری و زمانی که ردیاب بدون اتصال به برق خارجی می تواند عمل ردیابی را ادامه دهد را مد نظر قرار داده و نسبت به نیاز خود در این باره تصمیم بگیریم .

4- ابعاد :

 در بیشتر مواقع هنگام خرید ما به ابعاد محصول خریداری شده دقت نمی کنیم غافل از این که شاید ابعاد  محصول با مکان و جایی که برای آن در نظر گرفته ایم بسیار متفاوت باشد و عملا برای ما قابل استفاده نباشد. در مورد خرید ردیاب هم باید به این تکته توجه داشته باشیم که آن را برای چه جایی  و به برای چه منظوری استفاده می کنیم و بهترین انتخاب را در این مورد داشته باشیم.

ابعاد ردیاب ، ردیاب کوچک

5- ردیابی آفلاین :

در بسیاری از ردیاب های موجود در بازار بدون اینترنت امکان دسترسی به ردیاب و کنترل آن وجود ندارد . اما این نکته بسیار مهم است که ردیاب بتواند حتی بدون نیاز به اینترنت عمل کنترل و ردیابی را بصورت آفلاین انجام دهد.

بسیاری از مواقع ممکن است با قطعی اینترنت مواجه بشیم یا اینکه کلا دسترسی به اینترنت نداشته باشیم که این مساله ممکن است عواقب جبران ناپذیری برای ما داشته باشد در همین راستا استفاده از ردیاب هوشمندی که به صورت آفلاین هم بتواند کار کنترل و نظارت و ردیابی را برای ما انجام دهد بسیار حائز اهمیت است.

6- کمک اضطراری :

یکی از ویژگی های مهمی که یک ردیاب باید از آن برخوردار باشد دکمه کمک اضطراری است که در مواقع خطر و ضروری بتوان از آن استفاده کرد.

این دکمه در مواقع اضطراری می تواند باعث نجات جان یک انسان شود . به این صورت که با فشردن دکمه  ، پیام هشدار برای ادمین های ردیاب که از قبل تعریف شده اند ارسال می شود و ادمین ها هم می توانند عمل ردیابی را سریعا انجام دهند .

8- هشدارهای اضطراری موبایل :

 در بسیاری از مواقع پیش آمده که هنگامی که خودرو خود را در جایی پارک کرده ایم و در هنگام برگشت متوجه شده ایم که خودرو ضربه خورده و یا مورد سرقت قرار گرفته که هیچ کاری هم برای جبران خسارت نمیتوانیم انجام دهیم.

از قابلیت های مهمی که یک ردیاب و یا یک سیستم امنیتی خودرو باید دارا باشد ارسال هشدارهای اضطراری برای موبایل صاحب خودرو است که این هشدارها می تواند شامل ضربه خوردن خودرو ، باز شدن درب خودرو ، روشن شدن خودرو ، قطع و یا کم شدن شارژ باتری ، حمل با جرثقیل ، هشدار سرعت غیر مجاز و .... باشد. که در هنگام بروز هرکدام از این موقعیت ها هشدار و آژیر بر روی موبایل صاحب خودرو ظاهر شود .

هشدار موبایل ، هشدار موبایل ردیاب

9- تعیین محدوده مجاز جغرافیایی :

تعیین یک محدوده جهت عبور و مرور از قابلیت های پیشرفته ای است که یک ردیاب می تواند  از آن برخوردار باشد. که با خروج ردیاب از آن محدوده هشدار برای ادمین ردیاب ارسال شود.

این قابلیت می تواند بسیار پرکاربرد باشد و در شرایط و موقعیت ها ی مختلف استفاده شود که در هنگام خرید یک ردیاب باید به آن توجه کرد.

محدوده عبور و مرور ، محدوده مجاز جغرافیایی ردیاب

10- امکان شنود :

دارا بودن قابلیت شنود از دیگر امکاناتی است که یک ردیاب می تواند از آن برخوردار باشد. که در مواقع اضطراری با برقراری تماس با سیمکارت داخل ردیاب بتوان صدای محیط ( کابین خودرو)  را شنود کرد.

11- خدمات پشتیبانی و پاسخگویی سریع :

در هنگام خرید یک ردیاب باید بسیار به این موضوع توجه شود که خرید از یک شرکت معتبر انجام شود که خدمات پشتیبانی و پاسخگویی سریع برای مشتریان داشته باشند که در صورت هرگونه مشکل و یا سوالی توسط مشتریان در جهت رفع آن اقدام کنند.

 

تعیین نیاز

در هنگام خرید یک ردیاب باید به این نکته توجه داشته باشیم که برای چه منظوری می خواهیم از آن استفاده کنیم و نیازهای خودرا در این رابطه بسنجیم . فروشنده ها اغلب امکاناتی را به  ما پیشنهاد می دهند که نیازی به آن نداریم که در این راستا باید ردیابی را انتخاب کنیم که با نیاز های ما بیشترین تطابق را داشته باشد. محصولی که دارای امکانات بیشتری است همیشه به معنای مناسب تر بودن نیست. اغلب اوقات هزینه های زیادی را برای امکاناتی میپردازیم که عملا کاربردی برایمان ندارند در حالی که میتوانیم از این هزینه های اضافی جلوگیری کنیم.

متعلقات محصول

 همراه هر ردیاب معمولا قطعات جانبی مانند باطری اضافی، مبدل و شارژر ، میکروفن، آژیر و ... وجود دارد. شما باید از فروشنده بپرسید که چه قطعاتی همراه بسته وجود دارد و آیا این قطعات برای شما هزینه ای دارد یا خیر. برخی شرکتها برای ارزانتر جلوه دادن ردیاب قیمت قطعات جانبی را به صورت جداگانه محاسبه میکنند و شما باید برای هرکدام از این قطعات جانبی که لازم میباشند نیز هزینه ای پرداخت نمایید.

ردیاب خودرو ، متعلقات ردیاب

 

 

هزینه نصب

باتوجه به پیچیدگی نسبی نصب ردیاب خودرو برای نصب آن باید به نصاب شرکت و یا افراد معرفی شده توسط آنها مراجعه نمایید. اکثر شرکتها برای نصب انواع مختلف ردیابها هزینه های متفاوتی را در نظر میگیرند. شما برای برآورد هزینه کلی باید این هزینه را نیز در نظر بگیرید تا بتوانید ردیاب باقیمت ارزان تر را انتخاب نمایید.

 

امیدواریم که با توجه به توضیحات داده شده بهترین و مناسب ترین ردیاب را با توجه به نیاز خود خریداری کنید.

 

 

کلمات کلیدی
اشتراک در فیسبوک توینر گوگل پلاس    

محصولات پرفروش

ردیاب خودرو آلفا مدل 603

ردیاب خودرو مدل 603

ویژگی ردیاب ردیابی آنلاین با موبایل

ویژگی ردیاب شنود صدای داخل کابین خودرو

ویژگی ردیاب خاموش کردن خودرو بوسیله موبایل

توضیح بیشتر

ردیاب و دزدگیر ماشین آلفا مدل 605

ردیاب خودرو مدل 604

ویژگی ردیاب ردیابی آنلاین با موبایل

ویژگی ردیاب شنود صدای داخل کابین خودرو

ویژگی ردیاب خاموش کردن خودرو بوسیله موبایل

ویژگی دزدگیر باز کردن و بستن درهای خودرو با موبایل

توضیح بیشتر

ردیاب شخصی و حیوانات مدل 601

ردیاب شخصی و حیوانات

ویژگی ردیاب بسیار سبک و قابلیت حمل بسیار آسان

ویژگی ردیاب با دقت ردیابی بسیار مناسب

ویژگی ردیاب دارای 2 عدد باطری شارژی و شارژر

توضیح بیشتر

ردیاب بدون نیاز به نصب مدل 704

ردیاب شخصی و حیوانات

ویژگی ردیاب دارای باطری داخلی بسیار قدرتمند 6000 میلی آمپری

ویژگی ردیاب مناسب برای ردیابی سریع و بدون نیاز به نصب

ویژگی ردیاب مجهز به آنتنهای قدرتمند داخلی

توضیح بیشتر
نوشته های مشابه

نظرات کاربران

نظر شما

نام

ایمیل

نظر
Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
لطفا کدبالا را وارد کنید